Георги Господинов гостува в „Молескин“




Георги Господинов едва ли има нужда от представяне. В момента той е най-продаваният и превеждан български автор. Гарт Грийнуел от престижното списание „Ню Йоркър“ коментира стила на Господинов и мястото на книгите му на американския пазар по следния начин:

Господинов отхвърля грандиозните повествования, предлагайки на тяхно място полихронията, многогласието на дребните хронологични моменти. Както в „Естествен роман”, така и във „Физика на тъгата” разказвачът се нарича Георги Господинов. Романът пристига зад океана в момента, когато американските читатели са привлечени от новели, които флиртуват с автобиографични елементи и предизвикателни различия между истина и художествена измислица. Но докато обичайният предшестващ модел на творбите на останалите модерни автори в Америка е този на В.Г. Зебалд, то Господинов се движи по образеца на Борхес. Модел, който се наслаждава на пакостливите игри и екстравагантните фантазии, които споделя с читателя.

Георги Господинов е обаятелен разказвач, автор на романи, стихосбирки, пиеси, сборници с истории от социализма, а по последния си проект „Сватби на животни и неща“ работи с изключителен партньор – дъщеря си Рая Господинова. На 26 февруари двамата гостуваха на „Малкият Пловдив чете“ по покана на ИК „Жанет 45“, което беше и случай за екипа на „Молескин“ да го покани за гост в предаването.

За „Молескин“ писателят е подготвил разнообразна музикална селекция, като всяка от песните е съпроводена с история, която ще ви накара да преоткриете музиката и да я слушате по нов начин. Познаващите творчеството на Господинов ще чуят някои очаквани песни, други обаче ще бъдат пълна изненада.

Не пропускайте „Молескин“ на 11 март от 17:00 по Радио Пловдив, Повторението ще бъде в неделя, 13 март от 19:00, а който и тогава не успее, ще може да слуша цялото предаване в Mixcloud канала на предаването тук

 link

bnr.bnr.bg
Georgi Gospodinov`s Facebook Page

Comments

Popular posts from this blog

Веселин Ханчев: Загубеното щастие е по-тъжно и от самата тъга